HALKBANK PROTOKOLÜ HAKKINDA

Alanında marka değeri yüksek tedarikçiler ile çatı anlaşmaları yaparak eczane ekonomilerine katkı sunmak amacıyla geliştirilen Eczacı Kart uygulaması 30.09.2019 tarihinde , Türkiye Halk Bankası A.Ş. ile Birliğimiz arasında imzalanan protokol ile , meslektaşlarımıza çeşitli avantajlar sunmaya devam edecektir.

Eczacı Destek Paketi ve Eczacı Paraf KOBİ içeren protokolün meslektaşlarımıza sağlayacağı avantajlar ekte belirtilmiş olup bilgilerinizi ve konunun üyelerinize duyurulmasını saygılarımla rica ederim.

Ecz. M. İbrahim ÖZKOL
Sayman

 

Eczacı Paraf KOBİ’nin Özellikleri ve Sağladığı Avantajlar;

Eczacı Paraf KOBİ ile çek ve senet işlemleri yerine geçecek özellikte tüm harcamaların tek bir kart üzerinden yapılabilmesi sağlanacaktır.

Üyelerimizin bayi limiti içerisinde serbest olarak vade belirleyebilmesi sağlanacaktır.

Üyeler “Nefes Kampanyası” kapsamında kart limitleri çerçevesinde, senede 1 kereye mahsus yapacakları ilaç alımlarında herhangi bir işletim ücreti, vade farkı ya da komisyon talep edilmeden 3 ay öteleme yapabilecektir. Kampanya kapsamında peşin ıskonto avantajlarından yararlanarak 3 ay sonra herhangi bir komisyon ücreti olmadan ödemelerini gerçekleştirebileceklerdir.

Kampanyalı dönemler haricinde, Eczacı Paraf KOBİ ile KOBİ/ESNAF POS’lardan gerçekleşecek peşin ilaç alımlarında 3 ay öteleme ya da eşit taksit/vadeli seçenekleriyle, Türk Eczacıları Birliği ile Banka arasında belirlenen piyasa koşullarına göre avantajlı komisyon oranından ürün alımlarını gerçekleştirilebilecektir.

Senede 1 kereye mahsus anlaşmalı ecza depolarında yapılacak ilaç dışı ürün alımlarında yasanın izin verdiği taksit sınırları içerisinde +1 taksit avantajı sağlanacaktır.

Eczacı Paraf KOBİ ile yapılan tüm harcamalarda işyeri katkısı oranında Paraf Para kazanılacaktır.

Üyelerimizin Eczacı Paraf KOBİ ile yapabilecekleri diğer alışverişlerde birçok alanda indirim ve özel ayrıcalıklardan yararlanabileceklerdir. Bu harcamalar, normal kredi kartlarında olduğu gibi dönem sonu extre ile bildirilecektir.

Eczacı Destek Paketi;

Eczacı destek paketi ile eczacılara azami 500.000 TL’ ye kadar kredi imkânı;

Eczacı Paraf KOBİ; Çek ve senet işlemleri yerine geçecek özellikte tüm harcamaların tek bir kart üzerinden yapılabilmesine olanak sağlayan, azami 300 bin TL limitli Eczacı Paraf KOBİ imzaları karşılığında Eczacıların kullanımına sunulabilecektir.

Aylık Eşit Taksitli Kredi; Eczacılara, imzaları karşılığında 60 bin TL kadar, azami 36 ay vadeli ve 6 ay ödemesiz dönemli kredi kullanma imkânı sunulacaktır. 60 bin TL’yi aşan talepler ise, Eczacı Destek Paketi üst limiti kapsamında Banka mevzuatı çerçevesinde değerlendirilecektir.

 

Sunulacak diğer avantajlar;

Kullandırılacak Nakit Kredilerin komisyon oranında 50 baz puan indirim yapılacaktır.

Paket kapsamında, Eczacıların EFT/Havale ve para yatırma işlemlerinden ücret alınmayacaktır (Yatırım hesapları hariç).

Eczacı Paraf KOBİ için kart ücreti alınmayacaktır.

Eczacı Destek Paketinden yararlanan üyelerimizin Bankanın aşağıdaki ürünlerini tanımlatmaları gerekmektedir.

 

Eczacı Destek Paketinde Yer Alan Ürünler

Eczacı destek paketine dahil olan ürünler aşağıda yer almaktadır.

Tablo-1 ‘in tamamı, Tablo-2’ den 2 ürün seçimi yapılmalıdır.

 

 

Üyelerimizin SGK ödemelerini banka aracılığıyla alma zorunluluğu yoktur. SGK ödemesini Halk Bankası’na taşıyacak üyelerimizin Bireysel Emekliliğine katkı sağlayacak koşullar için çalışmalar devam etmekte olup sonuçlandığında duyurulacaktır.

 

POS Paketi;

Türk Eczacıları Birliği üyelerine, özel çalışma koşulları ile komisyonlu/valörlü veya Ekonomik POS kapsamında çalışmalarını sağlayacak farklı seçenekler oluşturulmuştur. Güncel çalışma koşulları için banka şubelerinden bilgi edinebilirsiniz.

 

03 Ekim 2019 - Okunma Sayısı : 597