KUTLAMA

     Değerli meslektaşlarım;

    FIP- Uluslararası Eczacılık Federasyonunun kuruluş tarihi olan 25 Eylül’ün tüm dünyada ortak olarak “Dünya Eczacılık Günü adıyla kutlanması” önerisi, 2009 yılında İstanbul’da düzenlenen Dünya Eczacılık Kongresi sırasında, Uluslararası Eczacılık Federasyonu (FIP) delegasyonu tarafından oy birliği ile kabul edilmişti. FIP , Genel Kurul’da kabul ettiği öneriyi, daha sonra tüm dünya ülkelerine gönderdiği yazıyla bildirmiş ve “25 Eylül tarihinin Dünya Eczacılık Günü olarak kutlanacağını” ilan etmiştir. 

    25 Eylül Dünya Eczacılık Günü, eczacılığın anlam ve öneminin hatırlanmasına, mesleğe emek vermiş eczacılarımızın anılmasına bir vesile olmaktadır. Bu bağlamda pandemi ve depremde kaybettiğimiz meslektaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyorum. Eczacı; sağlığın koruyucusu ve rehberi, halkımızın en yakın sağlık danışmanıdır. Eczacılar her ilaçla hayata umut sunarlar. 

     Bu duygu ve düşüncelerle, yaşamın aydınlık yüzü olan Eczacılığı icra eden, toplum sağlığına şifa veren meslektaşlarımın, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm Eczacıların 25.Eylül Dünya Eczacılar Gününü kutluyorum…

Resimleri daha büyük görüntülemek için üzerine tıklayınız...
25 Eylül 2023 - Okunma Sayısı : 336